A właściwie to jak archiwizować moją firmową pocztę elektroniczną?

bibliotekaDzisiaj pierwszy odcinek z serii prostych pytań i odpowiedzi, w którym zajmiemy się archiwizacją poczty elektronicznej.
To jak będziesz archiwizował maile zależy od tego gdzie jest przechowywana poczta i jakiego oprogramowania używasz do jej odbierania.
Jeśli, korzystając z dowolnego klienta poczty, oznaczyłeś opcję aby pozostawiać pocztę na serwerze, i czytasz ją na swoim komputerze firmowym, korzystając z protokołu IMAP lub POP3, wówczas program archiwizujący, w naszym przypadku ArchiwumPoczty, będzie pobierał i archiwizował pocztę z takiego serwera, korzystając z jednego z protokołów używanych przez ciebie (POP3 czy IMAP).
Jeżeli korzystasz z programu pocztowego, który ma zapisywać pocztę pobraną lokalnie, Microsoft Outlook zapisuje do plików z rozszerzeniem pst, wówczas program archiwizujący powinien pobrać maile z pliku i zapisać je w bezpiecznym archiwum poczty.

 

Jeśli masz pytania lub chciałbyś dowiedzieć się więcej o naszym rozwiązaniu ArchiwumPoczty, prosimy o kontakt przez formularz kontaktowy.