ArchiwumPoczty – pierwsze całkowicie polskie archiwum poczty elektronicznej

Archiwum PocztyProwadząc firmę, w której ustalenia z kontrahentami prowadzimy drogą mailową, dobrą praktyką jest archiwizowanie poczty, tak aby była ona bezpiecznie przechowywana i łatwo przeszukiwalna. Aby ułatwić ten proces stworzyliśmy program ArchiwumPoczty, który umożliwia pełną archiwizację korespondencji mailowej w przedsiębiorstwie.

 

Program ArchiwumPoczty to program do archiwizacji poczty elektronicznej w firmie,  rozwijany przez firmę DolinaKrzemowa.Pl, w poniższym artykule przedstawimy pokrótce główne cechy naszego oprogramowania.

 

ArchiwumPoczty to pierwsze całkowicie polskie rozwiązanie, które prócz czytelnego interfejsu jest również bardzo proste w użyciu. Zastosowaliśmy tu rozwiązanie tzw. Zero Setup, które pozwala po instalacji oprogramowania przystąpić od razu do archiwizacji, bez zbędnych czynności administracyjnych. Bezpieczeństwo jest zapewnione między innymi przez szyfrowanie bazy danych archiwum szyfrem AES.

 

Program pozwala na archiwizację zarówno poczty przechowywanej w programie Microsoft Outlook, jaki i na serwerach poczty – korzystając z klienta IMAP i POP3. Wbudowany jest również serwer SMTP, który pozwala na przekierowanie poczty z innego serwera pocztowego.

Wyszukiwanie, odczyt oraz drukowanie zapisanych maili możemy wykonać bądź w samym ArchiwumPoczty, lub poprzez przeglądarkę www, łącząc się ze specjalną stroną prezentowaną przez program. Kontrola dostępu i uprawnień przez www, odbywa się poprzez logowanie z właściwym użytkownikiem, którego możemy dodać w zakładce aplikacji.

Główne zalety:

  • bezpieczne przechowywanie poczty
  • eksport z archiwum maili na dysk
  • możliwość zapisania załączników
  • rozbudowane wyszukiwanie – w przedziałach czasowych ( kiedy mail został wysłany np. od 01-05-2003 do 24-12-2005), po nazwie nadawcy, frazie w tekście wiadomości

Po krótkim opisie podstawowych własności programu teraz opis procesu archiwizacji

Aby zarchiwizować pocztę z pliku pst, należy przejść do zakładki profile i dodać profil archiwizacji – ustawiamy tu jedynie lokalizację pliku oraz częstotliwość z jaką mają być zapisywane maile. Możemy tworzyć kolejne profile, podając w każdym z nich nową nazwę konta pocztowego/serwera/pliku pst, który będzie archiwizowany. Maile możemy teraz wyszukać w zakładce ‚Szukaj’ lub przeglądać jest w panelu ‚Wiadomości’. Każdego maila możemy wydrukować, zapisać na dysk, lub odczytać jego załączniki.

Proces, jak widzisz, jest bardzo prosty, staraliśmy się aby maksymalnie ułatwić użytkowanie program jeśli jednak uważasz że coś powinniśmy dodać do programu, prosimy o kontakt, chętnie dopasowujemy ArchiwumPoczty do środowiska danej firmy.