Dlaczego warto archiwizować pocztę?1. Zabezpieczasz swoją firmę przed katastrofą
Wdrożenie archiwizacji poczty zapewni, że bez względu co się stanie na lokalnym komputerze pracownika, cenne maile zawsze będą dostępne.2. Poprawiasz performance działania serwera poczty
Statystyczny użytkownik poczty firmowej otrzymuje od 10 do 18 mega bajtów danych za pośrednictwem poczty, część z nich to załączniki część zwykła, tekstowa, poczta elektroniczna. Jeśli nie będziesz stosował archiwizacji poczty twój serwer szybko zostanie przeciążonych rozmiarem folderów pocztowych, i danych do przetworzenia, zwolni znacząco czas odpowiedzi oraz dostarczenia maili do klientów, może również przerwać działać poprawnie i doprowadzić do przestoju działów firmy zależnych od kontaktów
drogą pocztową.


3. Zachowujesz bezpiecznie dane
Automatyczna archiwizacja poczty zapewnia, że nie stracisz krytycznych informacji firmowych przesyłanych emailem.


4. Uwolnisz swój dział IT od żmudnej pracy i pozwolisz mu zająć się innymi zadaniami
Badania przeprowadzone przez firmy Symantec i GFI pokazują, że ręczna archiwizacja poczty w firmach jest jednym z procesów wymagających najwięcej czasu pracy administratorów systemów. Często ręczne kopiowanie plików z lokalnych komputerów nazywane jest ‚koszmarem PST’.


5. Wyszukuj informacje szybko
Oprogramowanie do archiwizacji poczty elektronicznej posiada interfejs służący szybkiemu wyszukaniu informacji, przez co wszelkie analizy w firmie zwiększają swoją wartość biznesową i poprawiają wiedzę o tym co dzieje się w przedsiębiorstwie. Serwer archiwizacyjny pozwala wyszukać szybko zapomniane konwersacje, umowy przesyłane drogą mailową i inne wiadomości, które pozwolą zwiększyć wartość firmy i jej zyski.


6. Zmniejszasz koszty procesu e-discovery
W pewnych przypadkach, koszt wyszukiwania informacji w plikach pst, lub skrzynkach odbiorczych na komputerach lokalnych użytkowników może być tak kosztowy i nie pewny rezultatów, że firmy wybierają drogę sądową, na której próbują udowodnić co znajdowało się w umowie przesyłanej mailem, lub jakie szczegóły kontraktu nie zostały wypełnione przez kontrahenta.

 

Tags: