Ile maili wysyłanych jest codziennie w internecie?

Firma Radicati Group zajmująca się badaniem rozwoju komunikacji elektronicznej,
przedstawiła wyniki swoich badań z dziedziny poczty elektronicznej.

Z badania, przeprowadzonego w 2009 i 2010, wynika jest wśród nas 1.9 miliarda aktywnych użytkowników maili.
Liczba to prawdopodobnie wzrośnie do 2.5 miliarda w 2014 roku.

Używają oni około 2.9 miliarda skrzynek pocztowy, czyli średnio dwa adresy ma jeden użytkownik.Ilu użytkowników ma firmowa poczta?

Radicati Group ocenia, że w 2010 roku było 730 milionów firmowych skrzynek pocztowych, czyli około 25% wszystkich adresów używanych przez internautów.
Ilu maili wysyłamy codziennie?

Obecne szacunki podają, że codziennie wysyłane jest ponad 294 miliarda wiadomości, co daje 2.8 miliona maili na sekundę, czyli około 100 bilionów.
Niestety ogromna część transmisji to spam (i wirusy), szacuje się że jest to 90%.
Ile serwerów poczty jest w Internecie?

Z badania przeprowadzonego przez Radicati wynika, że niestety większość zarejestrowanych domen, należy do firm/ludzi handlujących domenami i nie posiada
adresu, z prawie 3 milionów adresów, tylko 59 tysięcy posiadało serwer pocztowy, który odpowiedział na zapytanie programu testującego.

Najwięcej serwerów jest w Stanach Zjednoczonych (48%), następnie Niemcy (5%), Wielka Brytania (4%), Japonia (4%),
Rumunia (4%), Kanada (4%), Francja (2%), Holandia (2%) i Polska (2%), za nami w tym rankingu jest np. Australia z około dwoma procentami.
Jaki serwer pocztowy jest najpopularniejszy?

Najpopularniejsze są wciąż serwery z otwartymi źródłami – króluje Sendmail (24%), następnie Postfix (20%), super bezpieczny qmail (17%),
jedno z pierwszy rozwiązań firmy z Redmond Microsoft Mail (15%). Inne zamknięte rozwiązania to Microsoft Exchange (1%), Symantec Mail Security (1%) i IBM Lotus Domino (1%).

 

Tags: , , ,