Nowa wersja ArchiwumPoczty v3.2

serverroom1-224 lutego 2014 roku ukazała się pierwsza wersja produkcyjna ArchuwumPoczty linii v3. Po kilku miesięcznej przygotowaniach przygotowaliśmy kilka oczekiwanych nowości, o czym poniżej.
Przede wszystkim nowy sposób dodawania kont do archiwizacji – na pierwszej stronie Archiwumpoczty, administrator ma możliwość wybrania pliku pst, który chce archiwizować czy konta z którego zapisywane będą wiadomości. Prócz tego ułatwienia w administracji serwerem archiwum czy prosty backup bazy wiadomości.

Pełna lista nowości w nowej wersji ArchiwumPoczty to:
– ułatwione dodawanie kont/plików pst archiwizowanych
– backup bazy archiwów
– eksport poczty na serwer IMAP – można eksportować całe archiwum lub pojedyncze wiadomości
– eksport wiadomości na dysk, w formacie RFC822, czyli plikach z rozszerzeniem eml
– import z dysku wiadomości z rozszerzeniem eml
– tworzenie automatycznie nowych baz, co pewien okres (1 miesiąc, 3 miesiące, 1 rok) lub po zarchiwizowaniu określonej liczby wiadomości
– możliwość reindeksacji archiwum – ułatwia proces przeszukiwania archiwum
– możliwość podglądu nagłówka archiwizowanej wiadomości
– sortowanie archiwum po temacie, nadawcy, dacie przysłania wiadomości
– funkcja audytora, użytkownika który ma prawo do przeglądania archiwów wszystkich użytkowników

Prócz nowych funkcji ArchiwumPoczty pozwala na archiwizację poczty Microsoft Outlook, czy z serwerów IMAP i POP3. Możliwość przeglądania/przeszukiwania archiwum z wykorzystaniem ograniczenia czasowego (Od, Do), wiadomości tylko od konkretnego nadawcy czy określonej frazy.

Pobieranie poczty z serwerów/plików pst może odbywać się w sposób okresowy tzn. co określony czas (np. co 60 minut) lub o określonej porze nocy/dnia.