ArchiwumPoczty to idealne oprogramowanie dla firm i organizacji, które chcą zmniejszyć obciążenie swoich serwerów pocztowych i zachować cenne informacje zawarte w poczcie wysłanej oraz odbieranej.

Dostęp do konfiguracji archiwizacji oraz maili zapisanych w archiwum możliwy jest poprzez przeglądarkę www.

W pełni automatyczny

ArchiwumPoczty działa w tle (jako usługa systemu Windows). Zostaje uruchomiony zaraz po starcie systemu, na którym jest zainstalowany i archiwizuje pocztę według ustalonego harmonogramu, automatycznie, bez konieczności dodatkowego setupu.

Bezpieczny

Silnik archiwizacji w ArchiwumPoczty jest zaprojektowany tak aby zapisywać i przechowywać pocztę elektroniczną w sposób pewny i bezpieczny w długim czasie.

Archiwizowane maile zapisywane są w plikach zip w formacie eml (czyli RFC-2822, popularny format pliku , łatwy do odczytania przez większość klientów pocztowych np. Thunderbird).

Prawa do kasowania i eksportu poczty z archiwum są ustalane przez administratora.

Wygodny dostęp użytkowników do poczty w archiwum

Program posiada intuicyjną wyszukiwarkę i w pełni funkcjonalne zarządzanie wiadomościami w archiwum. Każdy email może zostać wyeksportowany na serwer IMAP lub zapisany na dysk, można też wyeksportować wszystkie maile znajdujące się w wynikach wyszukiwania. Załączniki również mogą być zapisywane bezpośrednio z archiwum.

Zaawansowane mechanizmy wyszukiwania i eDiscovery

ArchiwumPoczty oferuje łatwe w obsłudze funkcje wyszukiwania, począwszy od podstawowych wyszukiwań np. nadawca, określona fraza w temacie lub wiadomości, do zaawansowanych wyszukiwań w załącznikach (np. doc, pdf, zip) wymaganych przez audytora podczas prac działu eDiscovery.

Standardowy format przechowywania

Poczta przechowywana jest w archiwach zip i plikach w formacie eml.

Retencja

Prócz redukcji obciążenia serwerów pocztowych, ArchiwumPoczty oferuje też konfigurowalne reguły przechowywania maili. Dostępna jest opcja wstrzymania całkowicie możliwości kasowania maili w archiwum przez wszystkich użytkowników oraz możliwość konfiguracji uprawnień danego użytkownika do kasowania i eksportu własnych maili.